Balkanlar ve Bosna Piramitleri Turu

9 Gece 10 Gün İstanbul Çıkışlı

 • Vize
 • Kültür Turu

TUR HAKKINDA

 • Ek Bedelsiz !
 • Bosna Piramitleri Gezisi Dahil !
 • Peşin Fiyatına 3 Taksit !

1.Gün İstanbul'dan Hareket;


Belirlenen noktalardan araçlarımıza binerek Esen Tour ile keyifli bir Balkanlar - Bosna Piramitleri turu yolculuğumuza başlıyoruz. Edirne istikâmetini takip ederek, Kapıkule sınır kapısına ulaşıyor ve Pasaport-Gümrük işlemlerinden sonra Bulgaristan’a giriş yapıyoruz.


2.Gün: Belgrad;


Sabah saatlerinde Belgrad'a ulaşarak Eski Yugoslavya ve şuanda Sırbistan'ın başkentliğini yapmakta olan Belgrad’ta panoramik olarak Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkânlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir. Gezilerimizi tamamladıktan sonra konaklama için otelimize geçiyoruz.

Konaklama: Belgrad 


3.Gün: Saraybosna;


Otelde aldığımız kahvaltı sonrası aracımıza binerek Belgrad'dan ayrılıyor ve Saraybosna'ya hareket ediyoruz. Saraybosna'ya varışımızın ardından şehir gezisine  başlıyoruz. Dünyaca ünlü merkezi Başçarşı olacak ve turumuza sembol olan Sebil ile devam ediyoruz. Sonrasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, Sinagog, 1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, 2. Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiler, medreseler, hanlar, Baş Çarşı ve Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri gezilerimizi tamamlıyoruz. Gezilerimizin ardından konaklama için otelimize geçiyoruz.
Konaklama: Saraybosna 


4.Gün Bosna Piramitleri, Saraybosna;


Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Vrelo Bosne-Savaş Tüneli ve Bosna Piramitleri Turumuza başlıyoruz. Yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuktan sonra en merak edilen bölge Bosna Piramitlerine ulaşıyoruz.

Bosna Güneş Piramidi:
220 metre yüksekliği ile Dünyanın en yüksek piramidi. Kuzey, batı ve doğu yönleri korunmuş olan bilindik piramid formuna sahip. Yüzeyi diktörtgen bloklarla kaplı. Avrupanın bilimsel enstitülerine göre bu bloklar modern betondan daha üstün bir beton malzemeden yapılmıştır. Kozmik kuzeyi bir dereceden küçük bir sapma ile göstermektedir. Bu da Maya veya Mısır piramitlerine oranla daha isabetli bir hizalanmaya sahip olduğununu gösterir.

Piramidin üzerindeki beton bloklar arasında bulunan toprak parçalarının karbon testleri sonucu 12.000 yıllık ortaya çıkmıştır. Bu veriler Güneş piramidini Dünyanın en eski piramidi yapmıştır.
Piramidin tepsinde 4.5 metre çapında bir 28 kHz frekansında elektromanyetik enerji alanı dikey olarak yükselmektedir. Bu muazzam enerjiyi hissetmek için meditasyon yapacağız. Piramit ayrıca hayvanları bölgeye yaklaştırmayan bir ultrasound üretmektedir.

Yeraltı Labirenti “Ravne”
: Bosna Piramitler Vadisi altında dev bir tüneller, su havuzları ve odalar ağı bulunmuştur. Bu labirentin georadar ve sonar teknolojisiyle yapılan ölçümleri sonucu onlarca kilometre uzunluğunda olduğu ortaya çıkmıştır. Üç farklı kültürel seviye bulunmuştur: tünellerde bulunan megalitleri yerleştiren 32.000 yıllık ilk uygarlık, en az 10.000 yıl önce tünelleri ve piramitleri yapan uygarlık ve ve tüneller ile odaları malzeme ile doldurarak kapatan 5.000 yıl önce yaşamış uygarlık.

Merkezinde bir kuartz kristali bulunan seramik megalitler, yer altı sularının da etkisiyle yüksek elektromanyetik enerji üretmektedir. Bu seramik taşların yanında oturarak şifa enerjisi toplayacağımız meditasyonlar yapacağız.
Tünellerde negatif radyasyon sıfır, hava dolaşımı mükemmel ve negatif ion yoğunluğu normalden onlarca kat daha fazla. Dolayısıyla içerdeki hava bakteri ve virüslerden tamamen arınmış durumda. Tüm bunlar bu yeraltı labirentini dünyanın en sağlıklı ve güvenli yeri yapıyor.

Piramit gezimizin ardından devamında yakın geçmiş zamanda yaşanan iç savaşta şehrin kuşatma sırasında hayata bağlanmasını sağlayan savaş tünelini ve müzesini ziyaret ediyoruz. Tünelin ziyarete açık kısmını görme şansına sahip olacağımız ziyaretimizde, izleyeceğimiz video ile duygusal anlar yaşayacağız. Savaş tüneli ziyaretimizin ardından ise otelimize geçerek konaklama imkanı buluyoruz.

Konaklama: Saraybosna 


5.Gün: Saraybosna, Mostar, Ljubince, Dubrovnik, Trebinje;


Sabah kahvaltımızın ardından Saraybosna'dan ayrılarak Dubrovnik'e hareket ediyoruz. Dubrovnik öncesi Mostar'a varıyoruz. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış bu ülkedeki ilk durağımız 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından 15. yüzyılda bölgeye Osmanlı dervişlerinin ulaşmasıyla inşa edilen ilk yapı olan Blagaj Tekkesi'ni ziyaret edeceğiz. Buna Nehri'nin kaynağındaki dev kayalık oluğa inşa edilmiş tekkenin civarındaki balık restoranlarında öğle yemeği yeme imkanınız da olacak. Sonrasında yolculuğumuza devam ederek Dubrovnik'e ulaşıyoruz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra Trebinije'deki otelimize geçiyoruz.
Konaklama: Trebinje

6.Gün: Trebinje, Kotor, Budva, İşkodra;


Sabah erken alınacak kahvaltıdan sonra Eski Yugoslavya'yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili'ne hakim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan'a geçiyoruz. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Dubronik'e varış, Eski Şehir meydanından başlayarak şehrin Kule ve Surları,Aziz Vlah Kilisesi,Knez Köşkü ve tarihi çeşmede gezilerimiz sonrası Kotor kentini gezeceğiz .Kotor'da gezeceğimiz yerler arasında Eski şehir,Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri gezilerimizin ardından Kısa bir şehir turunun ardından vakit kaybetmeden Budva'ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Avrupa sosytesinin bir zamanlar uğrak yeri olan Budva'ya varıyoruz. Buradaki Eski şehir ve kaleyi gezdikten sonra otelimize gidererek günün yorgunluğunu atıyoruz.

Konaklama: İşkodra


7.Gün: Prizen, Üsküp;


Sabah kahvaltımızın ardından aracımıza binerek yönümüzü Makedonya'ya çeviriyoruz. Yol güzergahlarımız üzerinde bulunan Priştina kentini gezeceğiz. Önce bir saatlik bir yolculuğun ardından Priştina'ya varıyoruz 19.yy kalma Saat kulesini, Germia parkını gezerek 15 YY yapılmış F.Sultan Mehmet Külliyesini ardından 18.yy eseri Yaşar Paşa Cami ziyaretlerimizin ardından Kosova Savaşında öldürülmüş I.Murad Türbesini gördükten sonra aracımıza binerek Üsküp'e doğru yola çıkıyoruz. Üsküp şehir turumuza ilk olarak Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar görüldükten sonra Üsküp çarşısında kısa bir molanın ardından Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz.
Konaklama: Üsküp


8.Gün: Üsküp, Ohrid;


Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza binerek önce Tetova'ya gidiyoruz. Şar dağlarının eteğine kurulmuş olan şehirde Pena nehri kıyısında hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Alaca cami ve Harabati Baba Tekkesini görme fırsatını buluyoruz sonrasında kısa bir molanın ardından aracımıza binerek Ohri'ye hareket ediyoruz. Ohri'varış ve turumuza Şehrin en işlek yeri olan eski çarşıdan başlıyoruz ve yürüyerek Ayasofya Kilisesine geliyoruz ardından,Antik Tiyatro,İmaret cami(Plaoşnik Kilisesi)olan yapı geziyoruz ve sonrasında öğlen yemeği için mola veriyoruz. Molamızın ardından kaldığımız yerden devam ediyoruz. Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid gölünde serbest zaman ve otelimize giriş yapıyoruz.
Konaklama: Ohrid


9.Gün: Ohrid, Bitola, Selanik:


Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Selanik’ten ayrılarak Makedonya sınırına hareket ediyoruz. İlk durağımız Bitola olacaktır. (Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadisi, Atatük Müzesi, Atatürk’ün büyük aşkı Eleni’nin evi, güneş saaati, 16.yy’dan kalma Yeni Camii, Saat Kulesi, Bedesten, İsak Paşa Camii ve Hamidiye caddesi) gezilerimizi tamamladıktan sonra Selanik'e ulaşarak tanımaya kentin en büyük Kilisesi olan Agious Dimitrou ile başlıyoruz. Bu muhteşem yapı sonrası bizler için manevi anlamı itibari ile turun en ayrıcalıklı noktası olan Atamızın Selanik’te doğduğu evi ziyaret ediyoruz. Sonrasında Beyaz Kule önünde serbest zaman veriyoruz. Sonrasında otelimize geçerek konaklıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte akşam Taverna organizasyonu düzenleyebilmekteyiz. Ekstra (35 Euro)
Konaklama: Selanik 


10.Gün: Selanik, Drama, Kavala> İstanbul:


Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben Selanik'ten ayrılıyoruz. Osmanlı döneminde Selanik Vilayetinin 3. Sancağı olan Drama’ya varıyor ve kent merkezinde bulunan ünlü su kaynaklarında mola veriyoruz. Yapacağımız kısa yürüyüş turumuzda Drama şehrinin koruyucusu kabul edilen Azize Barbara’nın adını taşıyan Su Kaynakları’ndan hareketle kent merkezinde Osmanlı dönemi yapılarından olan ve mübadele sonrasında kiliseye çevrilen,  halen de kilise olarak faaliyet gösteren Beyazıt Camii’ni ziyaret ediyoruz. Alışveriş ve öğle yemeği için modern mağazalar ve kafelerle süslü kent merkezinde serbest zaman alıyoruz.Daha sonra, KAVALA yönünde yolumuza devam ediyoruz. Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Su Kemerlerini görerek giriyor ve şehrin en eski yerleşim bölgesinde keyifli bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Eski kent bölgesinde Mübadele sonrası kiliseye çevrilmiş olan Pargalı İbrahim Paşa Camiini görerek başlıyoruz. Türklerin ilk yerleştiği mahallede inşa edilmiş Halil Bey Camiini, kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İmaret Külliyesini, doğduğu ev ve heykelini ve kahvemizi yudumlayarak, kenti panoramik olarak seyredeceğimiz tepede bulunan Meryemana Kilisesini ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrası İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası İstanbul'a ulaşarak sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve bir sonraki Esen Tour organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.


Ek Bilgiler

 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.
 • Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Ekstra Turlar ve Seçenekleri Online Rezervasyon Sayfamızdan Rezervasyon Yaparken Satın Alabilirsiniz.
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre www.esentur.com web adresindeki araçlarımız ile sağlanmaktadır.
  19 Kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  27 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  46 Kişilik: Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Esen Tour Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.
 • Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.
3* ve 4* Oteller

Sigortalı Çalışanlar İçin:

- Geçerli Pasaport (Minimum 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve minimum 6 aylık geçerlilik süresi olmalıdır.
- Var ise eski vize içeren pasaportlarınız.
- Boş bir kağıda adres ve telefon bilgisi.
- 2 Adet yeni çekilmiş talep edilecek olan konsolosluğun ölçülerine göre Biyometrik fotoğraf.
- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Okunaklı)
- Pasaport Fotokopisi (Okunaklı)
- Çalışılan işyerinin antetli kağıdına kişinin iş pozisyonu, işe başlama tarihi, maaşı ve izinli olduğu süreyi, seyahat sonunda işe devam edeceğini beyan eden mektup. (Orijinal ıslak imzalı)
- SGK İşe giriş bildirgesi (Şirketten ıslak imzalı ve kaşeli)
- Son 3 Aya ait maaş bordroları (Şirketten ıslak imzalı ve kaşeli)
- Son 3 Aya ait hizmet dökümü (Şirketten ıslak imzalı ve kaşeli)
- Son 3 aya ait kişisel banka hesap cüzdanı orjinali yada bankadan ıslak imzalı ve kaşeli çıktısı. (3-4 Bin TL civarı mevcut para bulunmalıdır.)
- Ticaret Sicil gazetesi fotokopisi
- Vergi Levhası fotokopisi
- İmza sirküleri fotokopisi
- Son 3 aya ait faaliyet belgesi (orjinali yada ticaret odası web sayfasından alınmış e-imzalı çıktı ito.org.tr)
- Var ise araç ruhsatı fotokopisi
- Var ise mülkiyet, arsa tapu fotokopisi
- Çift olarak başvuran kişilerin evlilik cüzdanı fotokopisi
- Tam Vükuatlı ve Adresli Nüfus Kayıt Örneği
-  www.turkiye.gov.tr web adresi üzerinden e-devlet şifreniz ile alınmış "Barkodlu Emekli Aylık Bilgisi ve SGK Tescil ve Hizmet Dökümü"

 Şirket Sahibi Olanlar İçin:

- Geçerli Pasaport (Minimum 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve minimum 6 aylık geçerlilik süresi olmalıdır.)
- Var ise eski vize içeren pasaportlarınız.
- Boş bir kağıda adres ve telefon bilgisi.
- 2 Adet yeni çekilmiş talep edilecek olan konsolosluğun ölçülerine göre Biyometrik fotoğraf.
- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Okunaklı)
- Pasaport Fotokopisi (Okunaklı)
- Şirketin antetli kağıdına yazılmış dilekçe (Orijinal ıslak imzalı)
- Son 3 aya ait kişisel banka hesap cüzdanı orjinali yada bankadan ıslak imzalı ve kaşeli çıktısı. (3-4 Bin TL civarı mevcut para -bulunmalıdır.)
- Ticaret Sicil gazetesi fotokopisi
- Vergi Levhası fotokopisi
- İmza sirküleri fotokopisi
- Son 3 aya ait faaliyet belgesi (orjinali yada ticaret odası web sayfasından alınmış e-imzalı çıktı ito.org.tr)
- Var ise araç ruhsatı fotokopisi
- Var ise mülkiyet, arsa tapu fotokopisi
- Çift olarak başvuran kişilerin evlilik cüzdanı fotokopisi
- Tam Vükuatlı ve Adresli Nüfus Kayıt Örneği
www.turkiye.gov.tr web adresi üzerinden e-devlet şifreniz ile alınmış "Barkodlu Emekli Aylık Bilgisi ve SGK Tescil ve Hizmet Dökümü"

Emekli Olanlar İçin:

- Geçerli Pasaport (Minimum 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve minimum 6 aylık geçerlilik süresi olmalıdır.)
- Var ise eski vize içeren pasaportlarınız.
- Boş bir kağıda adres ve telefon bilgisi.
- 2 Adet yeni çekilmiş talep edilecek olan konsolosluğun ölçülerine göre Biyometrik fotoğraf.
- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Okunaklı)
- Pasaport Fotokopisi (Okunaklı)
- Emekli maaşını gösterir belge ( Güncel Banka hesap özeti bankadan alınmış ıslak imzalı veya emekli cüzdanı , imza sirküelleri)
- Son 3 aya ait kişisel banka hesap cüzdanı orjinali yada bankadan ıslak imzalı, imza sirküelleri ile beraber ve kaşeli çıktısı. (3-4 Bin TL civarı mevcut para -bulunmalıdır.)
www.turkiye.gov.tr web adresi üzerinden e-devlet şifreniz ile alınmış "Barkodlu Emekli Aylık Bilgisi ve SGK Tescil ve Hizmet Dökümü"
- Var ise araç ruhsatı fotokopisi
- Var ise mülkiyet, arsa tapu fotokopisi
- Çift olarak başvuran kişilerin evlilik cüzdanı fotokopisi
- Tam Vükuatlı ve Adresli Nüfus Kayıt Örneği

Öğrenci Olanlar İçin:

- Geçerli Pasaport (Minimum 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve minimum 6 aylık geçerlilik süresi olmalıdır.)
- Var ise eski vize içeren pasaportlarınız.
-Boş bir kağıda adres ve telefon bilgisi.
- 2 Adet yeni çekilmiş talep edilecek olan konsolosluğun ölçülerine göre Biyometrik fotoğraf
- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Okunaklı)
- Pasaport Fotokopisi (Okunaklı)
- Öğrenci belgesi, okul zamanı gidiliyor ise okuldan izin yazısı (orijinal nüsha)
- Geçimini sağlayan aile üyesinin Son 3 aya ait kişisel banka hesap cüzdanı orjinali yada bankadan ıslak imzalı ve kaşeli çıktısı. (3-4 Bin TL civarı mevcut para bulunmalıdır.)
- Geçimini sağlayan aile üyesinin yukarıda belirtilen (Sigortalı Çalışan, Şirket Sahibi yada Emekli olarak) evrakları hazırlaması gerekmektedir.
- Tam Vükuatlı ve Adresli Nüfus Kayıt Örneği

Kamu Çalışanı (Memur) İçin:

- Geçerli Pasaport (Minimum 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve minimum 6 aylık geçerlilik süresi olmalıdır.)
- Var ise eski vize içeren pasaportlarınız.
- Boş bir kağıda adres ve telefon bilgisi.
- 2 Adet yeni çekilmiş talep edilecek olan konsolosluğun ölçülerine göre Biyometrik fotoğraf.
- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Okunaklı)
- Pasaport Fotokopisi (Okunaklı)
- Çalıştığınız resmi kurumun antetli kağıdına yazılmış seyahatin amacını, maaşınızı, izinli olduğunuz tarihleri ve bu iznin ücretli yada ücretsiz olduğunu belirten dilekçe (Orijinal ıslak imzalı)
- SGK İşe giriş bildirgesi (Şirketten ıslak imzalı ve kaşeli)
- Son 3 Aya ait maaş bordroları (Islak imzalı ve kaşeli)
- Son 3 aya ait kişisel banka hesap cüzdanı orjinali yada bankadan ıslak imzalı ve kaşeli çıktısı. (3-4 Bin TL civarı mevcut para bulunmalıdır.)
- Çalıştığınız resmi kurumun kimlik kartı ve fotokopisi.
- Var ise araç ruhsatı fotokopisi
- Var ise mülkiyet, arsa tapu fotokopisi
- Çift olarak başvuran kişilerin evlilik cüzdanı fotokopisi
- Tam Vükuatlı ve Adresli Nüfus Kayıt Örneği
www.turkiye.gov.tr web adresi üzerinden e-devlet şifreniz ile alınmış "Barkodlu Emekli Aylık Bilgisi ve SGK Tescil ve Hizmet Dökümü"

Ev Hanımı Olanlar İçin:

- Geçerli Pasaport (Minimum 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve minimum 6 aylık geçerlilik süresi olmalıdır.)
- Var ise eski vize içeren pasaportlarınız.
- Boş bir kağıda adres ve telefon bilgisi. 
- 2 Adet yeni çekilmiş talep edilecek olan konsolosluğun ölçülerine göre Biyometrik fotoğraf.
- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Okunaklı)
- Pasaport Fotokopisi (Okunaklı)
- Dilekçe (Geçimini sağlayan aile üyesinin masrafları vs. karşılayacağına dair)
- Geçimini sağlayan aile üyesinin Son 3 aya ait kişisel banka hesap cüzdanı orjinali yada bankadan ıslak imzalı, imza sirküelleri ile beraber ve kaşeli çıktısı. (3-4 Bin TL civarı mevcut para bulunmalıdır.)
- Geçimini sağlayan aile üyesinin yukarıda belirtilen (Sigortalı Çalışan, Şirkt Sahibi yada Emekli olarak) evrakları hazırlaması gerekmektedir.
- Tam Vükuatlı ve Adresli Nüfus Kayıt Örneği

Çiftçi Olanlar İçin:

- Geçerli Pasaport (Minimum 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve minimum 6 aylık geçerlilik süresi olmalıdır.)
- Var ise eski vize içeren pasaportlarınız.
- Boş bir kağıda adres ve telefon bilgisi.
- 2 Adet yeni çekilmiş talep edilecek olan konsolosluğun ölçülerine göre Biyometrik fotoğraf.
- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Okunaklı)
- Pasaport Fotokopisi (Okunaklı)
- Son 3 aya ait kişisel banka hesap cüzdanı orjinali yada bankadan ıslak imzalı, imza sirküelleri ile beraber ve kaşeli çıktısı. (3-4 Bin TL civarı mevcut para bulunmalıdır.)
- Bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi.
- Tam Vükuatlı ve Adresli Nüfus Kayıt Örneği
www.turkiye.gov.tr web adresi üzerinden e-devlet şifreniz ile alınmış "Barkodlu Emekli Aylık Bilgisi ve SGK Tescil ve Hizmet Dökümü"

 

Yorum Yap

    Kötü           İyi
# Otel Adı Sefer Tarihi İki Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Konaklama Çocuk Ücreti
1 3* ve 4* Oteller 09 Nisan - 18 Nisan 2018 399€ 399€ 599€ 299€ Sefere Git
9 Gece 10 Gün
Erken rezervasyon için son 33 gün kaldı
499€
399€
'den başlayan fiyatlar 2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı En Uygun Fiyat!
Ücrete Dahil Olanlar ?
  • 8 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
  • Otellerde Sabah Kahvaltısı
  • Profesyonel Türkçe Rehberlik
  • Tüm Geziler
  • Araç İçi İkramlar
  • Gümrük ve Şehir Vergileri
  • Lüks Araçlar ile Ulaşım
  • Zorunlu Türsab Seyahat Sigortası
Ücrete Dahil Olmayanlar ?
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Öğle ve Akşam Yemekleri
  • Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL)
  • Seyahat Sigortası (15 Euro)
  • Vize İşlem Ücreti (120 Euro)
  • Şoför Bahşişleri

23 YILDIR HEP DAHA İYİ

23 YILDIR HEP DAHA İYİSİ İÇİN
1993 yılında çıktığımız ve her zaman profesyonelce hareket ettiğimiz bu yolda edinmiş olduğumuz tüm tecrübeyi misafirlerimize keyifli bir seyahat sunmak ve onlarla unutulmaz anılar paylaşmak için değerlendiriyoruz.
SERTİFİKALI REHBERLER
Esen Tour, misafirlerinin katıldıkları bir turdan azami verim ve keyif alabilmelerini sağlamak amacıyla, her zaman sertifikalı, deneyimli ve gezilecek yöreye hakim rehberler ile çalışır. Rehberlerimizin tümü işini severek yapan eğitimli insanlardır.
GÜVENLİ & KONFORLU OTOBÜSLER
Otobüslü turlarımızda, tamamı Esen Tour'a ait, TÜRSAB D2 yetki belgeli, muayene ve periyodik bakımları yapılmış konforlu otobüsler kullanıyoruz. Buna ek olarak, sizi gerekitği gibi dinlendirilmiş, tecrübeli kaptanlarımıza emanet ediyoruz.
ÜYELERİMİZE ÖZEL FIRSATLAR
Esen Tour, üyelerine rezervasyonlarında faydalanabilecekleri ve üye olur olmaz hemen kullanmaya başlayabilecekleri indirim kuponları sunar. Üye olmak çok hızlı ve kolaydır. Forma ulaşmak için lütfen buraya tıklayın.
DENENMİŞ, TEST EDİLMİŞ TURLAR
Güzergah belirlerken, otellere rezervasyon yaparken, programa aktiviteler dahil ederken ve seyahatinizi planlarken beklentilerinizi çok önemsiyoruz. Bu sebeple tüm programları sizlere sunmadan önce eleştirel gözle test ediyoruz.
KOLAY & GÜVENLİ ÖDEME
EsenTour.com üzerinden yapacağınız tüm rezervasyonlar, 256 BIT SSL sertifikası ile güvence altındadır. Kredi kartı bilgileriniz tarafımızca saklanmaz. Rezervasyonunuzu, ister 14 bankanın kredi kartı, ister havale seçeneği ile rahatça yapabilirsiniz.
 • Peşin Fiyatına 3 Taksit
 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart