Butik Mardin Turu

2 Gece 3 Gün İstanbul Çıkışlı

 • Uçak Dahil

TUR HAKKINDA

EK BEDELSİZ!
2 GECE KONAKLAMALI!
GİDİŞ - DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ DAHİL!


1. Gün: İstanbul’dan Hareket, Mardin;


İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 07.40’da hareket edecek olan Pegasus Havayolları PC2430 Sefer Sayılı  Mardin uçağı ile yolculuğumuza başlamak için uçuştan 1 saat önce havalimanında buluşuyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuk sonrası Mardin’e varıyoruz. Mardin Havalimanın da bizi karşılayacak olan aracımız ile buluştuktan sonra kısa bir yolculuktan sonra açık hava müzesini andıran güzel şehrimiz Mardin’e varıyoruz. Mardin’de ilk durağımız halen Süryanilerin metropolitlik görevini sürdüren Mor Behnam’da (Kırklar Kilisesi) alacağımız önemli bilgilerden sonra tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip Mardin Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Cumhuriyet Meydanı’ndan sırası ile Latifiye Camisini oradan da Gazipaşa İlköğretim Okulu’nu geziyoruz. Mardin çarşılarından yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammed’in sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Cami’yi geziyoruz. Sonrasında öğlen yemeğimizi alıyoruz. Birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını geziyoruz. Hemen karşımızda bulunan Şehidiye Cami’ni de ziyaret ettikten sonra üçyol mevkisinden kendimizi aşağı bırakıp Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçip  akşamı en iyi şekilde karşılayacağımız Kasimiye Medresesi’ne gidiyoruz. Buradan sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Mardin'deki otelimize geçiyoruz.

Öğle Yemeği: Belirlenen Restronda Set Menü Veya Açık Büfe / Ekstra
Akşam Yemeği: Otel’de alınacaktır. / Fiyata Dahildir.
Konaklama: Kaya Ninova Butik Otel


2. Gün: Dara Antik Kenti, Beyaz Su, Midyat;


Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası yeni bir güne merhaba derken yolumuzu bütün dünyadaki Süryani halkının merkezi konumunda bulunan Deyrul Zafaran Manastırı’na çeviriyoruz. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryani’lerin Patriklik Merkezi görevini üstlenen manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Buradan ayrıldıktan sonra ise ilginç mimari yapısıyla öne çıkan Dara Antik Kenti’ne yöneliyoruz. Mağara evleri, mezarları, kiliseleri ile sur sarnıçları ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen tekno kentle büyüleneceğimiz yer, bize Selçuk’taki Efes Antik Kenti’ni anımsatacaktır. Buradan ayrılıp Nusaybin üzerinden Beyazsu’ya geçeceğiz. Ayaklarımız buz gibi kaynak suyun içerisinde, alacağımız öğlen yemeğimizle dinlenme fırsatımız olacaktır. Cennet bahçelerini andıran Beyazsu’dan ayrılıp Midyat’a doğru yöneliyoruz. İlk durağımız Süryani’lerin deyimiyle İzla Dağları’nın eteklerinde yer alan Kafro Süryani Köyü olacaktır. Köyü gezdikten sonra Midyat’ın 20 km dışındaki yüksekçe bir tepede kurulmuş olan Mor Gabriel Manastır’ını ziyaret ediyoruz. Mor Gabriel ziyaretimiz sonrasında ise Midyat merkeze geliyoruz. Burada da birçok dizi ve filme ev sahipliği eden Devlet Konuk Evi’ni dolaşıyoruz ve Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasında bütün Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Kendimizi yaya olarak Midyat çarşılarına bırakıp ülkemizde gümüş telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan çarşısına varıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Serbest zaman sonrasında Mardin’e dönerek akşam yemeğimizi yiyiyoruz. Akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimizle Mardin'de sıra gecesine katılıyoruz. Sıra gecesindeki eğlencemizin ardından konaklama için otelimize geçiyoruz.

 Sabah Kahvaltısı: Otel’de alınacaktır. / Fiyata Dahildir
 Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda Set Menü veya Açık Büfe / Ekstra
 Akşam Yemeği: Otel’de alınacaktır. / Fiyata Dahildir.
 Konaklama: Kaya Ninova Butik Otel

 

3. Gün: Savur, Hasankeyf, Diyarbakır, İstanbul;


Otelde aldığımız kahvaltı sonrasında valizlerimizi alıp otelden ayrılarak son Mardin günümüzde yeni keşiflere doğru yol alıyoruz. İlk durağımız Mardin’e benzerliğiyle şehrimizin minyatürü gibi olan Savur ilçesi, Savur çarşısından yol alıp ilçenin en yüksek tepesinde bulunan Hacı Abdullah Bey Konağı’na çıkıyoruz. Burada bütün Savur’u keyif ile izlerken çaylarımızı ve kahvelerimi afiyetle yudumluyoruz. Sonrasında ise yolumuz üstünde yer alan Hristiyanlığın ilk yerleşim köylerinden olan Kıllıt Köyü’ne varıyoruz. Köyün terkedilmiş görüntüsü bize hüzün verecektir. Köyde bulunan Ortodoks, Katolik (Harabe) ve Protestan(Harabe) kiliselerini ziyaret ediyoruz. Yolumuza devam ederek tarihteki ismi Hah şimdiki ismi Anıtlı olan Süryani Köyü’ne varıyoruz. Anıtlı Köyü’nde yer alan ve Süryani’lerin Mor Gabriel Manastırı’ndan sonra dokuz asır boyunca Metropolitlik merkezi olarak kullandığı Mor Sobo Katedrali ile iki bin yıllık anıtın üzerine kurulan Meryem Ana Kilisesi görenleri büyülüyor. Anıtlı köyünden Hasankeyf’e doğru yol alıyoruz. İlk defa kimler tarafından kurulduğu bilinmeyen bu eşsiz yeri (Mağara evleri, dünyada bir ilk olan Taş Köprü’yü, kalede yer alan küçük ve büyük sarayı ve bölgedeki yerleşim yerlerini) büyük bir heyecanla gezmek isterdik. Fakat yapılacak olan baraj sebebiyle gerçekleşen yıkımlardan ötürü geriye kalanları ancak panaromik olarak görebiliyoruz. Yakın bir zamanda baraj suları altında kalma riski taşıyan Hasankeyf’i belki de bu son görüşümüz olacaktır. Ardından İstanbul'a dönüş için Diyarbakır Havalimanı'na ulaşıyoruz.  Saat 22.00’da hareket edecek olan Pegasus Havayolları PC2385 Sefer sayılı uçuşumuz için geçiş işlemlerimizin ardından İstanbul'a hareket ediyoruz. İstanbul’a ulaşarak bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otel’de alınacaktır. / Fiyata Dahildir
Öğle Yemeği: Belirlenen Restronda Set Menü Veya Açık Büfe / EkstraEk Bilgiler

 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.
 • Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Ekstra Turlar ve Seçenekleri Online Rezervasyon Sayfamızdan Rezervasyon Yaparken Satın Alabilirsiniz.
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre www.esentur.com web adresindeki araçlarımız ile sağlanmaktadır.
  19 Kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  27 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  46 Kişilik: Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Esen Tour Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.
 • www.muzekart.com Adresinden Müze Kartlarınızı Çıkartmanız Gerekmektedir.
 • Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.
Kaya Ninova Butik Otel


Yorum Yap

    Kötü           İyi
# Otel Adı Sefer Tarihi İki Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Konaklama Çocuk Ücreti
1 Kaya Ninova Butik Otel 22 Mart - 24 Mart 2018 999₺ 999₺ 1199₺ 799₺ Sefere Git
2 Kaya Ninova Butik Otel 30 Mart - 01 Nisan 2018 899₺ 899₺ 1099₺ 799₺ Sefere Git
3 Kaya Ninova Butik Otel 27 Ekim - 29 Ekim 2018 899₺ 899₺ 1099₺ 799₺ Sefere Git
2 Gece 3 Gün
999₺ 'den başlayan fiyatlar 2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı En Uygun Fiyat!
Ücrete Dahil Olanlar ?
  • 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
  • 2 Gün Otelde Sabah Kahvaltısı
  • 2 Gün Otelde Akşam Yemeği
  • Gidiş – Dönüş Uçak Biletleri
  • Profesyonel Kokartlı Rehberlik
  • Lüks Araçlar ile Ulaşım
  • Tüm Geziler
  • Araç içi İkramlar
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
Ücrete Dahil Olmayanlar ?
  •  Gidişteki Sabah Kahvaltısı
  •  Öğle Yemekleri
  •  Dönüşteki Akşam Yemeği
  •  Mardin'de Sıra Gecesi
  •  Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Havalimanına Gidiş- Dönüş Transfer

23 YILDIR HEP DAHA İYİ

23 YILDIR HEP DAHA İYİSİ İÇİN
1993 yılında çıktığımız ve her zaman profesyonelce hareket ettiğimiz bu yolda edinmiş olduğumuz tüm tecrübeyi misafirlerimize keyifli bir seyahat sunmak ve onlarla unutulmaz anılar paylaşmak için değerlendiriyoruz.
SERTİFİKALI REHBERLER
Esen Tour, misafirlerinin katıldıkları bir turdan azami verim ve keyif alabilmelerini sağlamak amacıyla, her zaman sertifikalı, deneyimli ve gezilecek yöreye hakim rehberler ile çalışır. Rehberlerimizin tümü işini severek yapan eğitimli insanlardır.
GÜVENLİ & KONFORLU OTOBÜSLER
Otobüslü turlarımızda, tamamı Esen Tour'a ait, TÜRSAB D2 yetki belgeli, muayene ve periyodik bakımları yapılmış konforlu otobüsler kullanıyoruz. Buna ek olarak, sizi gerekitği gibi dinlendirilmiş, tecrübeli kaptanlarımıza emanet ediyoruz.
ÜYELERİMİZE ÖZEL FIRSATLAR
Esen Tour, üyelerine rezervasyonlarında faydalanabilecekleri ve üye olur olmaz hemen kullanmaya başlayabilecekleri indirim kuponları sunar. Üye olmak çok hızlı ve kolaydır. Forma ulaşmak için lütfen buraya tıklayın.
DENENMİŞ, TEST EDİLMİŞ TURLAR
Güzergah belirlerken, otellere rezervasyon yaparken, programa aktiviteler dahil ederken ve seyahatinizi planlarken beklentilerinizi çok önemsiyoruz. Bu sebeple tüm programları sizlere sunmadan önce eleştirel gözle test ediyoruz.
KOLAY & GÜVENLİ ÖDEME
EsenTour.com üzerinden yapacağınız tüm rezervasyonlar, 256 BIT SSL sertifikası ile güvence altındadır. Kredi kartı bilgileriniz tarafımızca saklanmaz. Rezervasyonunuzu, ister 14 bankanın kredi kartı, ister havale seçeneği ile rahatça yapabilirsiniz.
 • Peşin Fiyatına 3 Taksit
 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart