Bulgaristan - Romanya Turu

4 Gece 5 Gün İstanbul Çıkışlı

 • Vize
 • Otobüs

1. Gün: İstanbul'dan Hareket, Bulgaristan:


Belirlenen noktalarda Esen Tour Otobüsü ve Rehberimiz ile buluştuktan sonra Keyifli bir keşif programına daha başlıyoruz. Edirne Kapıkule Gümrük Kapısına ulaşarak, Pasaport işlemlerinden sonra Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan harmanlı, Stara Zagora (eski zağra),üzerinden ünlü güller vadisinin bulunduğu şirin kazanlık şehrine ulaşıyoruz ve Burada sabah kahvaltımızı veriyoruz.


2. Gün: Kapıkule – Şipka – Etar – Velikotarnovo – Ruse:


Kahvaltı molamızın ardından Osmanlı-Rus savaşı esnasında çetin mücadelelere sahne olan Sipka Tepesine hareket ve buradaki savaş anıtını ziyaret ettikten sonra kısa bir yolculuktan sonra Etar Etnografik Açık hava müzesine ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz yaklaşık 1 saatlik bir zaman sonrasında Bulgarların ilk başkenti olan tarihi Veliko Tarnovo şehrine geçiyoruz ve misafirlerimize şehrin büyüleyici Tarihi ve doğal dokusunu keşfetmeleri için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz surlarla çevrili tarihi şehri gezebilir ve manzaralı restoranlarda vakit geçirebilirler. Sonrasında kısa bir yolculuğun ardından konaklamamızı yapacağımız sahil şehri Ruse'ye (Rusçuk) varıyoruz ve Tuna nehri kıyısında yer alan otelimize yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak Ruse’nin en Ünlü otantik restoranında canlı müzikler eşliğinde yemeğimiz olacaktır. (40 €) Yemekten sonra konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

Konaklama: Rusçuk


3. Gün: Ruse – Sinaia – Bran – Brasov – Sinaia:


Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından tuna üzerinden Romanya Giurgiu Hududuna geliyoruz, Burada gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Romanya’nın Transilvanya bölgesine hareket ediyoruz. Bölgeye varışımızın ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Romanya’nın en can alıcı noktası ve şatoları ile hafızalara kazanan ‘’Transilvanya&Şatolar’’ turumuza başlıyoruz. Müthiş doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Saray’ı ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde kazıklı voyvoda olarak bilinen ııı.vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Drakula şatosunu ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelik satan dükkanlardan alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde kara kilise, şehir surları, korunmuş dar sokakları  başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. (50 €) Buranın panoramik turuyla birlikte misafirlerimize şehrin meşhur restoranlarında vakit geçirebilecekleri boş  zaman veriyoruz ve akşam konaklama yapacağımız Sinaia kasabasındaki otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

Konaklama: Braşov


4. Gün: Sinaia – Bükreş – Deliorman – Varna:


Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Transilvanya bölgesinden ayrılarak  doğunun Paris’i olarak hafızalara kazınan Bükreş’e hareket ediyoruz. Bükreş’e ulaşmamızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Doğu'nun Paris'i Bükreş'i yakından tanıma fırsatı bulacağımız bu turumuzda; ihtilal meydanı, üniversite meydanı, milli tiyatro. Çavuşesku tarafından yaptırılan “halk evi” , atamız Mustafa Kemal Atatürk heykeli , Garnizon Binası , Bükreş tarih müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Yaklaşık 2 saat sürecek şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Romanya’nın her bir bölgesinden getirilmiş köy evlerinin sergilendiği köy müzesi turumuza katılabilirler. (20 €) Turumuzun sonunda misafirlerimize şehri daha yakından tanımaları için  serbest zaman veriyoruz. Bükreş’ten hareketle yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sonrasında, Giurgiu/Rusçuk kara hudut kapısına ulaşıyoruz ve pasaport işlemleri ardından Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Deliorman’ın yoğun türk nüfusuna sahip Razgrad ve Şumnu şehirleri üzerinden Varna’ya hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz ve kısa bir dinlenceden sonra misafirlerimize şehir merkezine kadar eşlik ediyoruz. Opera binası, katedral göreceğimiz başlıca yerler arasındadır. Akşam dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak Varna’nın en ünlü otantik restoranında canlı müzikler eşliğinde yemeğimiz olacaktır. (45 €) yemekten sonra konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Geceleme Varna’daki otelimizde..

Konaklama: Varna


5. Gün: Varna, Nessebar, İstanbul'a Dönüş:


Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenleyeceğimiz Balçik Botanik Parkı turumuz (25 €) için hareket ediyoruz, burada botanik park ve Romen Kraliçesi'nin evini ziyaret ettikten sonra otelimize geri geliyoruz ve otelimizden çıkış yaparak saat 12:00 civarında Nesebar şehrine hareket ediyoruz. 1983 yılında Unesco'nun dünya kültür mirası listesine girmiş, tarihi ve şirin sahil kasabası Nesebar'a varıyoruz ve panoramik şehir turu esnasında Bizans Dönemi’nden kalma eski Metropolitan Kilisesi(i.s.6 y.y) ve Pantokrator kiliselerini(13-14.y.y) gördükten sonra yarımada üzerinde yer alan ve 18-19.y.y. Bulgar Rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evlerini görüyoruz. Turumuzun ardından Burgas üzerinden Dereköy kara hudut kapısına varıyoruz. Burada, gümrük ve pasaport işlemleri ardından türkiye’ye giriş yapıyoruz ve yol üzerinde gerekli molaları verdikten sonra misafirlerimizi alındıkları buluşma noktalarına bırakıp turumuzu bitiriyoruz.


Avantajlı Paket: Turlar > 115 € Yerine 100 € !!!


 • Transilvanya & Şatolar Turu (50 €)
 • Köy Müzesi Turu (20 €)
 • Balçik Botanik Parkı (30 €)
 • Toplam 100 € Yerine %10 indirim ile = 90 € !! (Turu Satın Alırken yapılan ödemelerde geçerlidir.)

Avantajlı Paket: Turlar + Gece > 200 € Yerine 175 € !!!


 • Ruse'de Akşam Yemeği (40 €)
 • Transilvanya & Şatolar Turu (50 €)
 • Köy Müzesi Turu (20 €)
 • Varna'da Akşam Yemeği (45 €)
 • Balçik Botanik Parkı (30 €)
 • Toplam 185 € Yerine %10 indirim ile = 165 € !! (Turu Satın Alırken yapılan ödemelerde geçerlidir.)Ek Bilgiler

 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.
 • Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Ekstra Turlar ve Seçenekleri Online Rezervasyon Sayfamızdan Rezervasyon Yaparken Satın Alabilirsiniz.
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre www.esentur.com web adresindeki araçlarımız ile sağlanmaktadır.
  19 Kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  27 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  46 Kişilik: Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Esen Tour Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.
 • www.muzekart.com Adresinden Müze Kartlarınızı Çıkartmanız Gerekmektedir.
 • Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.
3* veya 4* Oteller

Sigortalı Çalışanlar İçin:

- Geçerli Pasaport (Minimum 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve minimum 6 aylık geçerlilik süresi olmalıdır.
- Var ise eski vize içeren pasaportlarınız.
- Boş bir kağıda adres ve telefon bilgisi.
- 2 Adet yeni çekilmiş talep edilecek olan konsolosluğun ölçülerine göre Biyometrik fotoğraf.
- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Okunaklı)
- Pasaport Fotokopisi (Okunaklı)
- Çalışılan işyerinin antetli kağıdına kişinin iş pozisyonu, işe başlama tarihi, maaşı ve izinli olduğu süreyi, seyahat sonunda işe devam edeceğini beyan eden mektup. (Orijinal ıslak imzalı)
- SGK İşe giriş bildirgesi (Şirketten ıslak imzalı ve kaşeli)
- Son 3 Aya ait maaş bordroları (Şirketten ıslak imzalı ve kaşeli)
- Son 3 Aya ait hizmet dökümü (Şirketten ıslak imzalı ve kaşeli)
- Son 3 aya ait kişisel banka hesap cüzdanı orjinali yada bankadan ıslak imzalı ve kaşeli çıktısı. (3-4 Bin TL civarı mevcut para bulunmalıdır.)
- Ticaret Sicil gazetesi fotokopisi
- Vergi Levhası fotokopisi
- İmza sirküleri fotokopisi
- Son 3 aya ait faaliyet belgesi (orjinali yada ticaret odası web sayfasından alınmış e-imzalı çıktı ito.org.tr)
- Var ise araç ruhsatı fotokopisi
- Var ise mülkiyet, arsa tapu fotokopisi
- Çift olarak başvuran kişilerin evlilik cüzdanı fotokopisi
- Tam Vükuatlı ve Adresli Nüfus Kayıt Örneği
-  www.turkiye.gov.tr web adresi üzerinden e-devlet şifreniz ile alınmış "Barkodlu Emekli Aylık Bilgisi ve SGK Tescil ve Hizmet Dökümü"

 Şirket Sahibi Olanlar İçin:

- Geçerli Pasaport (Minimum 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve minimum 6 aylık geçerlilik süresi olmalıdır.)
- Var ise eski vize içeren pasaportlarınız.
- Boş bir kağıda adres ve telefon bilgisi.
- 2 Adet yeni çekilmiş talep edilecek olan konsolosluğun ölçülerine göre Biyometrik fotoğraf.
- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Okunaklı)
- Pasaport Fotokopisi (Okunaklı)
- Şirketin antetli kağıdına yazılmış dilekçe (Orijinal ıslak imzalı)
- Son 3 aya ait kişisel banka hesap cüzdanı orjinali yada bankadan ıslak imzalı ve kaşeli çıktısı. (3-4 Bin TL civarı mevcut para -bulunmalıdır.)
- Ticaret Sicil gazetesi fotokopisi
- Vergi Levhası fotokopisi
- İmza sirküleri fotokopisi
- Son 3 aya ait faaliyet belgesi (orjinali yada ticaret odası web sayfasından alınmış e-imzalı çıktı ito.org.tr)
- Var ise araç ruhsatı fotokopisi
- Var ise mülkiyet, arsa tapu fotokopisi
- Çift olarak başvuran kişilerin evlilik cüzdanı fotokopisi
- Tam Vükuatlı ve Adresli Nüfus Kayıt Örneği
www.turkiye.gov.tr web adresi üzerinden e-devlet şifreniz ile alınmış "Barkodlu Emekli Aylık Bilgisi ve SGK Tescil ve Hizmet Dökümü"

Emekli Olanlar İçin:

- Geçerli Pasaport (Minimum 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve minimum 6 aylık geçerlilik süresi olmalıdır.)
- Var ise eski vize içeren pasaportlarınız.
- Boş bir kağıda adres ve telefon bilgisi.
- 2 Adet yeni çekilmiş talep edilecek olan konsolosluğun ölçülerine göre Biyometrik fotoğraf.
- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Okunaklı)
- Pasaport Fotokopisi (Okunaklı)
- Emekli maaşını gösterir belge ( Güncel Banka hesap özeti bankadan alınmış ıslak imzalı veya emekli cüzdanı , imza sirküelleri)
- Son 3 aya ait kişisel banka hesap cüzdanı orjinali yada bankadan ıslak imzalı, imza sirküelleri ile beraber ve kaşeli çıktısı. (3-4 Bin TL civarı mevcut para -bulunmalıdır.)
www.turkiye.gov.tr web adresi üzerinden e-devlet şifreniz ile alınmış "Barkodlu Emekli Aylık Bilgisi ve SGK Tescil ve Hizmet Dökümü"
- Var ise araç ruhsatı fotokopisi
- Var ise mülkiyet, arsa tapu fotokopisi
- Çift olarak başvuran kişilerin evlilik cüzdanı fotokopisi
- Tam Vükuatlı ve Adresli Nüfus Kayıt Örneği

Öğrenci Olanlar İçin:

- Geçerli Pasaport (Minimum 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve minimum 6 aylık geçerlilik süresi olmalıdır.)
- Var ise eski vize içeren pasaportlarınız.
-Boş bir kağıda adres ve telefon bilgisi.
- 2 Adet yeni çekilmiş talep edilecek olan konsolosluğun ölçülerine göre Biyometrik fotoğraf
- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Okunaklı)
- Pasaport Fotokopisi (Okunaklı)
- Öğrenci belgesi, okul zamanı gidiliyor ise okuldan izin yazısı (orijinal nüsha)
- Geçimini sağlayan aile üyesinin Son 3 aya ait kişisel banka hesap cüzdanı orjinali yada bankadan ıslak imzalı ve kaşeli çıktısı. (3-4 Bin TL civarı mevcut para bulunmalıdır.)
- Geçimini sağlayan aile üyesinin yukarıda belirtilen (Sigortalı Çalışan, Şirket Sahibi yada Emekli olarak) evrakları hazırlaması gerekmektedir.
- Tam Vükuatlı ve Adresli Nüfus Kayıt Örneği

Kamu Çalışanı (Memur) İçin:

- Geçerli Pasaport (Minimum 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve minimum 6 aylık geçerlilik süresi olmalıdır.)
- Var ise eski vize içeren pasaportlarınız.
- Boş bir kağıda adres ve telefon bilgisi.
- 2 Adet yeni çekilmiş talep edilecek olan konsolosluğun ölçülerine göre Biyometrik fotoğraf.
- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Okunaklı)
- Pasaport Fotokopisi (Okunaklı)
- Çalıştığınız resmi kurumun antetli kağıdına yazılmış seyahatin amacını, maaşınızı, izinli olduğunuz tarihleri ve bu iznin ücretli yada ücretsiz olduğunu belirten dilekçe (Orijinal ıslak imzalı)
- SGK İşe giriş bildirgesi (Şirketten ıslak imzalı ve kaşeli)
- Son 3 Aya ait maaş bordroları (Islak imzalı ve kaşeli)
- Son 3 aya ait kişisel banka hesap cüzdanı orjinali yada bankadan ıslak imzalı ve kaşeli çıktısı. (3-4 Bin TL civarı mevcut para bulunmalıdır.)
- Çalıştığınız resmi kurumun kimlik kartı ve fotokopisi.
- Var ise araç ruhsatı fotokopisi
- Var ise mülkiyet, arsa tapu fotokopisi
- Çift olarak başvuran kişilerin evlilik cüzdanı fotokopisi
- Tam Vükuatlı ve Adresli Nüfus Kayıt Örneği
www.turkiye.gov.tr web adresi üzerinden e-devlet şifreniz ile alınmış "Barkodlu Emekli Aylık Bilgisi ve SGK Tescil ve Hizmet Dökümü"

Ev Hanımı Olanlar İçin:

- Geçerli Pasaport (Minimum 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve minimum 6 aylık geçerlilik süresi olmalıdır.)
- Var ise eski vize içeren pasaportlarınız.
- Boş bir kağıda adres ve telefon bilgisi. 
- 2 Adet yeni çekilmiş talep edilecek olan konsolosluğun ölçülerine göre Biyometrik fotoğraf.
- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Okunaklı)
- Pasaport Fotokopisi (Okunaklı)
- Dilekçe (Geçimini sağlayan aile üyesinin masrafları vs. karşılayacağına dair)
- Geçimini sağlayan aile üyesinin Son 3 aya ait kişisel banka hesap cüzdanı orjinali yada bankadan ıslak imzalı, imza sirküelleri ile beraber ve kaşeli çıktısı. (3-4 Bin TL civarı mevcut para bulunmalıdır.)
- Geçimini sağlayan aile üyesinin yukarıda belirtilen (Sigortalı Çalışan, Şirkt Sahibi yada Emekli olarak) evrakları hazırlaması gerekmektedir.
- Tam Vükuatlı ve Adresli Nüfus Kayıt Örneği

Çiftçi Olanlar İçin:

- Geçerli Pasaport (Minimum 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve minimum 6 aylık geçerlilik süresi olmalıdır.)
- Var ise eski vize içeren pasaportlarınız.
- Boş bir kağıda adres ve telefon bilgisi.
- 2 Adet yeni çekilmiş talep edilecek olan konsolosluğun ölçülerine göre Biyometrik fotoğraf.
- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Okunaklı)
- Pasaport Fotokopisi (Okunaklı)
- Son 3 aya ait kişisel banka hesap cüzdanı orjinali yada bankadan ıslak imzalı, imza sirküelleri ile beraber ve kaşeli çıktısı. (3-4 Bin TL civarı mevcut para bulunmalıdır.)
- Bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi.
- Tam Vükuatlı ve Adresli Nüfus Kayıt Örneği
www.turkiye.gov.tr web adresi üzerinden e-devlet şifreniz ile alınmış "Barkodlu Emekli Aylık Bilgisi ve SGK Tescil ve Hizmet Dökümü"


Yorum Yap

    Kötü           İyi
# Otel Adı Sefer Tarihi İki Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Konaklama Çocuk Ücreti
1 3* veya 4* Oteller 19 Nisan - 23 Nisan 2018 189€ 189€ 279€ 129€ Sefere Git
2 3* veya 4* Oteller 23 Mayıs - 27 Mayıs 2018 189€ 189€ 279€ 129€ Sefere Git
3 3* veya 4* Oteller 13 Haziran - 17 Haziran 2018 189€ 189€ 279€ 129€ Sefere Git
4 3* veya 4* Oteller 25 Temmuz - 29 Temmuz 2018 189€ 189€ 279€ 129€ Sefere Git
5 3* veya 4* Oteller 21 Ağustos - 25 Ağustos 2018 189€ 189€ 279€ 129€ Sefere Git
6 3* veya 4* Oteller 12 Eylül - 16 Eylül 2018 189€ 189€ 279€ 129€ Sefere Git
7 3* veya 4* Oteller 17 Ekim - 21 Ekim 2018 189€ 189€ 279€ 129€ Sefere Git
8 3* veya 4* Oteller 21 Kasım - 25 Kasım 2018 189€ 189€ 279€ 129€ Sefere Git
4 Gece 5 Gün
189€ 'den başlayan fiyatlar 2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı En Uygun Fiyat!
Ücrete Dahil Olanlar ?
  • 3 Gece Oda Kahvaltı Konaklama 
  • Otelde Sabah Kahvaltısı
  • Profesyonel Rehberlik
  • Lüks Araçlar ile Ulaşım
  • Panoramik Şehir Turları
  • Otel ve Şehir Vergileri
  • Mali Sorumluluk Sigortası
Ücrete Dahil Olmayanlar ?
  • Öğle ve Akşam Yemekleri
  • Seyahat Sigortası (10 €)
  • Vize İşlem Ücreti (130 €)
  • Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL)
  • Ekstra Turları
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

23 YILDIR HEP DAHA İYİ

23 YILDIR HEP DAHA İYİSİ İÇİN
1993 yılında çıktığımız ve her zaman profesyonelce hareket ettiğimiz bu yolda edinmiş olduğumuz tüm tecrübeyi misafirlerimize keyifli bir seyahat sunmak ve onlarla unutulmaz anılar paylaşmak için değerlendiriyoruz.
SERTİFİKALI REHBERLER
Esen Tour, misafirlerinin katıldıkları bir turdan azami verim ve keyif alabilmelerini sağlamak amacıyla, her zaman sertifikalı, deneyimli ve gezilecek yöreye hakim rehberler ile çalışır. Rehberlerimizin tümü işini severek yapan eğitimli insanlardır.
GÜVENLİ & KONFORLU OTOBÜSLER
Otobüslü turlarımızda, tamamı Esen Tour'a ait, TÜRSAB D2 yetki belgeli, muayene ve periyodik bakımları yapılmış konforlu otobüsler kullanıyoruz. Buna ek olarak, sizi gerekitği gibi dinlendirilmiş, tecrübeli kaptanlarımıza emanet ediyoruz.
ÜYELERİMİZE ÖZEL FIRSATLAR
Esen Tour, üyelerine rezervasyonlarında faydalanabilecekleri ve üye olur olmaz hemen kullanmaya başlayabilecekleri indirim kuponları sunar. Üye olmak çok hızlı ve kolaydır. Forma ulaşmak için lütfen buraya tıklayın.
DENENMİŞ, TEST EDİLMİŞ TURLAR
Güzergah belirlerken, otellere rezervasyon yaparken, programa aktiviteler dahil ederken ve seyahatinizi planlarken beklentilerinizi çok önemsiyoruz. Bu sebeple tüm programları sizlere sunmadan önce eleştirel gözle test ediyoruz.
KOLAY & GÜVENLİ ÖDEME
EsenTour.com üzerinden yapacağınız tüm rezervasyonlar, 256 BIT SSL sertifikası ile güvence altındadır. Kredi kartı bilgileriniz tarafımızca saklanmaz. Rezervasyonunuzu, ister 14 bankanın kredi kartı, ister havale seçeneği ile rahatça yapabilirsiniz.
 • Peşin Fiyatına 3 Taksit
 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart