Gap Turu

5 Gece 6 Gün İstanbul Çıkışlı

 • Kültür Turu

TUR HAKKINDA

 • Diyarbakır Başlangıç, Adana Bitiş !
 • Zaman ve Gün Kaybı Olmadan Gap Turu!
 • Ek Bedelsiz ve Nemrut + Halfeti Turları Dahil !
 • Peşin Fiyatına 3, Vade Farkıyla 6 ve 9 Taksit!

1.Gün: İstanbul’dan Hareket, Diyarbakır,Hasankeyf, Midyat, Mardin;


Sabah 06.30’da Sabiha Gökçen Havalimanı'nda siz değerli misafirlerimiz ile buluşuyoruz. Pegasus Hava Yolları PC2382 Sefer sayılı 07.55 uçuşumuz ile yaklaşık 2 saat sürecek olan keyifli bir uçuş sonrası Diyarbakır Havalimanı'na ulaşıyoruz. Diyarbakır Havalimanın da bizi karşılayacak olan aracımız ile buluştuktan sonra ilk durağımız Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. İlk defa kimler tarafından kurulduğu bilinmeyen bu eşsiz yeri (Mağara evleri, dünyada bir ilk olan Taş Köprü’yü, kalede yer alan küçük ve büyük sarayı ve bölgedeki yerleşim yerlerini) büyük bir heyecanla gezmek isterdik. Fakat yapılacak olan baraj sebebiyle gerçekleşen yıkımlardan ötürü geriye kalanları ancak panaromik olarak görebiliyoruz. Yakın bir zamanda baraj suları altında kalma riski taşıyan Hasankeyf’i belki de bu son görüşümüz olacaktır. Hasankeyf gezimizin ardından Midyat’a doğru hareket ediyoruz. Süryani’lerin deyimiyle İzla Dağları’nın eteklerinde yer alan Kafro Süryani Köyü olacaktır. Köyü gezdikten sonra Midyat’ın 20 km dışındaki yüksekçe bir tepede kurulmuş olan Mor Gabriel Manastır’ını ziyaret ediyoruz. Mor Gabriel ziyaretimiz sonrasında Midyat merkeze geliyoruz. Burada birçok dizi ve filme ev sahipliği eden Devlet Konuk Evi’ni dolaşıyoruz ve Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasında bütün Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Kendimizi yaya olarak Midyat çarşılarına bırakıp ülkemizde gümüş telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan çarşısına varıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeğinizi ve alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alışveriş sonrası Midyattan Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz.

Konaklama:
 Mardin'de 4* veya 5* Oteller
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Alınacaktır. Açık büfe veya Set Menü (Fiyata Dahildir.)


2. Gün: Mardin;


Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından açık hava müzesini andıran güzel şehrimiz Mardin’i gezmeye başlıyoruz. Mardin’de ilk durağımız  Süryanilerin metropolitlik görevini sürdüren Mor Behnam’da (Kırklar Kilisesi) alacağımız önemli bilgilerden sonra tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yürüdükten sonra Mardin Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Oradan ayrıldıktan sonra Cumhuriyet Meydanı,  Latifiye Camisini ve Gazipaşa İlköğretim Okulu’nu geziyoruz. Mardin çarşılarından yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammed’in sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Cami’yi geziyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını geziyoruz.  Hemen karşımızda bulunan Şehidiye Cami’ni de ziyaret ettikten sonra üçyol mevkisinden kendimizi aşağı bırakıp Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçip  akşamı en iyi şekilde karşılayacağımız Kasimiye Medresesi’ne gidiyoruz. Gezilerimizi tamamlayarak Şanlıurfa’da bulunan otelimize geçerek akşam yemeğimizi alıyor ve konaklama imkanı buluyoruz.

Sabah Kahvaltı: Otelde Alınacaktır. Set Menü veya Açık Büfe.
Konaklama: Şanlıurfa'da 4* veya 5* Oteller
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Alınacaktır. Açık büfe veya Set Menü (Fiyata Dahildir.)


3. Gün: Şanlıurfa, Harran, Balıklıgöl, Nemrut Dağı, Adıyaman;


Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından peygamberler şehri Şanlıurfa’ya varıyoruz. Balıklıgöl alanına ulaşıyoruz. Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Gümrük handa vereceğimiz serbest zamanlarda yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra ipek yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs(Cennet camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik kubbeli evleri ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise yolculuğumuza Nemrut Dağı’nda Gün batımı ile devam ediyoruz. Bölgede bizleri karşılayacak olan minibüsler ile Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Nemrut dağı milli parkı sınırları içerisinde bulunan Karakuş Tümülüs'ü, Cendere Köprüsü, Arsemia ve Eski Kale gezilerini yapıyor ve 2150 m. yükseklikteki Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Tanrı kral Antiochos tarafından gelecek nesillere vasiyetimdir başlığı altında yazılan Nomos kitabesi eşliğinde Doğu ve Batı Terasları, Zeus Oramastes, Apollon Mithras, Herakles Artagnes, Kommagene ve koruyucu Aslan, Kartal heykellerini görerek bir yandan akşam güneşin batışını izliyor bir yandan da şirketimizin ikramı olan Süryani şaraplarını yudumluyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için Adıyaman’da bulunan otelimize geçiş yapıyoruz.

Sabah Kahvaltı: Otelde Alınacaktır. Set Menü veya Açık Büfe.

Konaklama: Adıyaman'da 4* veya 5* Oteller
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda Alınacaktır. (Ekstra
Akşam Yemeği: Otelde Alınacaktır. Açık büfe veya Set Menü (Fiyata Dahildir.)


4. Gün: Birecik, Halfeti, Atatürk Barajı, Nemrut Dağı Adıyaman;


Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Türkiye’nin en büyük sulama projesi olan, gövdesindeki bazalt maddenin 1919 metre yükseklikte eski bir volkanik dağ olan Karadağ'ın eteklerinden getirilen  Atatürk Barajına ulaşıyoruz. Seyir terasına geçip 8 yıl gibi oldukça kısa bir zamanda bitirilen Türkiye’nin medarı iftiharı olan bu eşsiz yapıyı birde rehberimiz tarafından dinlerken baraj yapımı esnasında hayatını kaybeden işçiler için yapılan anıtı görüyoruz. Sonrasında Halfeti'ye ulaşarak burada Birecik Baraj Göl’ü üzerinde bir saat süren tekne turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, tarihi mağara evleri ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonra, sonrasında Gaziantep’e geçiş yapıyoruz. 

Sabah Kahvaltı: Otelde Alınacaktır. Set Menü veya Açık Büfe.
Konaklama: Gaziantep'te 4* veya 5* Oteller
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Alınacaktır. Açık büfe veya Set Menü (Fiyata Dahildir.)


5. Gün: Gaziantep;


Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  Güneydoğu Anadolu bölgesinin sosyo-ekonomik açıdan en gelişmiş bu ilinde Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Öğle yemeğimizi yöreye özgü restoranlarda alarak sonrasında tam olarak yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan Gaziantep Kalesi, sonrasında Mevlevihane, Savaş müzesi, bölgenin en çarpıcı özelliklerinden olan çarşılar ve sedef atölyeleri gezilerinin ardından Antakya’ya geçiş yapıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize ulaşarak yemeğimizi alıyor ve konaklama imkanı buluyoruz.

Sabah Kahvaltı: Otelde Alınacaktır. Set Menü veya Açık Büfe.
Konaklama: Antakya'da 4* veya 5* Oteller
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Alınacaktır. Açık büfe veya Set Menü (Fiyata Dahildir.)


6. Gün: Antakya, Adana, İstanbul;


Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  Antakya şehrini rehberimiz eşliğinde tanımaya başlıyoruz. İlk durağımız Antakya Mozaik müzesi olacaktır. Birbirinden güzel eserlerin sergilendiği bu müzeyi detaylıca gezdikten sonra Hatay Sofrası’nda öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından St. Pier Kilisesi ve Harbiye Şelalelerini görerek Şehir merkezinde Eski Antakya Sokaklarını keşfediyoruz. Saat 17.00 Sularında aracımıza binerek Adana’ya hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde İskenderun’da vereceğimiz kahve molasına istinaden Adana Havalimanı’na ulaşarak Pegasus Havayolları PC2097 Sefer Sayılı 22.55 Uçuşuyla İstanbul’a dönüyoruz. Bir sonraki Esen Tour Organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltı: Otelde Alınacaktır. Set Menü veya Açık Büfe.
Öğle Yemeği: Belirlenen Bir Restoranda Alınacaktır. (Ekstra)
Alışveriş Noktaları: Antakya Çarşısı


Ek Bilgiler

 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.
 • Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Ekstra Turlar ve Seçenekleri Online Rezervasyon Sayfamızdan Rezervasyon Yaparken Satın Alabilirsiniz.
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre www.esentur.com web adresindeki araçlarımız ile sağlanmaktadır.
  19 Kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  27 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  46 Kişilik: Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Esen Tour Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.
 • www.muzekart.com Adresinden Müze Kartlarınızı Çıkartmanız Gerekmektedir.
 • Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.
4* Oteller


Yorum Yap

    Kötü           İyi
# Otel Adı Sefer Tarihi İki Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Konaklama Çocuk Ücreti
1 4* Oteller 24 Nisan - 29 Nisan 2018 1.299₺ 1.299₺ 301.299₺ -198.701₺ Sefere Git
2 4* Oteller 07 Mayıs - 12 Mayıs 2018 1.399₺ 1.399₺ 301.399₺ -198.601₺ Sefere Git
3 4* Oteller 16 Ekim - 21 Ekim 2018 1.299₺ 1.299₺ 301.299₺ -198.701₺ Sefere Git
5 Gece 6 Gün
Erken rezervasyon için son 13 gün kaldı
1.499₺
1.299₺
'den başlayan fiyatlar 2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı En Uygun Fiyat!
Ücrete Dahil Olanlar ?
  • Gidiş Dönüş Uçak Biletleri
  • 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
  • Otelde Akşam Yemekleri
  • Otelde Sabah Kahvaltıları
  • Profesyonel Kokartlı Rehberlik
  • Halfeti Tekne Turu
  • Nemrut Dağı Minibüs Ücretleri
  • Lüks Araçlar ile Ulaşım
  • Araç İçi İkramlar
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Tüm Geziler
  • Esen Tour Güvencesi
Ücrete Dahil Olmayanlar ?
  • Öğle Yemekleri
  • Dönüşteki Akşam Yemeği
  • Sıra Gecesi Eğlencesi
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

23 YILDIR HEP DAHA İYİ

23 YILDIR HEP DAHA İYİSİ İÇİN
1993 yılında çıktığımız ve her zaman profesyonelce hareket ettiğimiz bu yolda edinmiş olduğumuz tüm tecrübeyi misafirlerimize keyifli bir seyahat sunmak ve onlarla unutulmaz anılar paylaşmak için değerlendiriyoruz.
SERTİFİKALI REHBERLER
Esen Tour, misafirlerinin katıldıkları bir turdan azami verim ve keyif alabilmelerini sağlamak amacıyla, her zaman sertifikalı, deneyimli ve gezilecek yöreye hakim rehberler ile çalışır. Rehberlerimizin tümü işini severek yapan eğitimli insanlardır.
GÜVENLİ & KONFORLU OTOBÜSLER
Otobüslü turlarımızda, tamamı Esen Tour'a ait, TÜRSAB D2 yetki belgeli, muayene ve periyodik bakımları yapılmış konforlu otobüsler kullanıyoruz. Buna ek olarak, sizi gerekitği gibi dinlendirilmiş, tecrübeli kaptanlarımıza emanet ediyoruz.
ÜYELERİMİZE ÖZEL FIRSATLAR
Esen Tour, üyelerine rezervasyonlarında faydalanabilecekleri ve üye olur olmaz hemen kullanmaya başlayabilecekleri indirim kuponları sunar. Üye olmak çok hızlı ve kolaydır. Forma ulaşmak için lütfen buraya tıklayın.
DENENMİŞ, TEST EDİLMİŞ TURLAR
Güzergah belirlerken, otellere rezervasyon yaparken, programa aktiviteler dahil ederken ve seyahatinizi planlarken beklentilerinizi çok önemsiyoruz. Bu sebeple tüm programları sizlere sunmadan önce eleştirel gözle test ediyoruz.
KOLAY & GÜVENLİ ÖDEME
EsenTour.com üzerinden yapacağınız tüm rezervasyonlar, 256 BIT SSL sertifikası ile güvence altındadır. Kredi kartı bilgileriniz tarafımızca saklanmaz. Rezervasyonunuzu, ister 14 bankanın kredi kartı, ister havale seçeneği ile rahatça yapabilirsiniz.
 • Peşin Fiyatına 3 Taksit
 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart