Karadeniz - Batum Turu

6 Gece 7 Gün İstanbul Çıkışlı

 • Kültür Turu

TUR HAKKINDA1. Gün: İstanbul’dan Hareket, Sinop;


Belirlenen noktalardan araçlarımıza binerek Esen Tour ayrıcalıklarıyla keyifli bir Karadeniz yolculuğuna başlıyoruz. Yaklaşık 8 saat sürecek olan yolculuğumuzu vereceğimiz 3 mola ile birlikte en keyifli şekilde değerlendiriyoruz. Sabah saatlerinde Sinop'a ulaşıyoruz.

Mola: İzmit Pause Tesisleri, Kaynaşlı Tursan Tesisleri, Ilgaz;
Kahvaltı: Sinop - Serpme veya Açık Büfe (Ekstra)
Öğle Yemeği: Sinop'ta Serbest Zaman. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Açık Büfe veya Set Menü (Fiyata Dahildir.)


2. Gün: Sinop, Samsun, Ordu;


Sabah erken saatlerinde Sinop'a ulaşarak kahvaltımızı alıyor ve turumuza başlıyoruz. Sinop Kalesi ve Eski Sinop Cezaevi gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu gezimiz esnasında bölgede ün salmış el yapımı maket gemi atölyesinden alışveriş içinde kısa bir serbest zaman vermeyi ihmal etmiyoruz. Gezimizin bitişini takiben Akliman Mevkisinden geçip Hamsilos Koyu’na giderek; Türkiye'de tek örneği burada bulunan ve doğal bir oluşum olan Hamsilos Fiyordlarını fotoğraflıyoruz. Öğle yemeğimize müteakip Samsun’a hareket ederek yaklaşık 2 saatlik bir yolcuktan sonra Samsun’a ulaşıyoruz. Samsun'u keşfedeceğimiz gezimizde; İlk adım anıtı - Arkeoloji Müzesi ve Bandırma Vapuru gezilerimiz sonrasında Akşam yemeğimizi almak üzere Ordu'da bulunan otelimize geçiş yapıyoruz.

Mola: İzmit Pause Tesisleri, Kaynaşlı Tursan Tesisleri, Ilgaz;
Kahvaltı: Sinop - Serpme veya Açık Büfe (Ekstra)
Öğle Yemeği: Sinop'ta Serbest Zaman. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Açık Büfe veya Set Menü (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Ordu


3.Gün: Boztepe, Ordu, Giresun, Akçaabat, Trabzon, Çayeli, Ardeşen


Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında ilk durağımız adına şarkılar yazılmış olan Ordu Boztepe oluyor. Boztepe’nin büyüleyici manzarası eşiğinde fotoğraf çekebilmek için vereceğimiz serbest zamanın ardından Giresun’a doğru hareket ediyoruz. Giresun kalesi ve Giresun adasını panoramik olarak görüyoruz. Yolumuz üzerinde Giresunluların geçim kaynağının önemli bir bölümünü oluşturan, dünyanın en kaliteli fındığı olarak kabul edilen ve antik çağ yazarlarının kaynaklarında ‘’orduları ayakta tutan Kerasus Yemişi’’ olarak adlandırdığı Giresun fındığını alabileceğimiz uygun bir noktada alışveriş molası veriyoruz. Alışveriş molamızın ardından Keşap, Espiye, Tirebolu üzerinden Trabzon’un köftesiyle meşhur ilçesi Akçaabat’a varıyoruz. Akçaabat Köftesinden oluşan öğle yemeği menümüzü aldıktan sonra Trabzon’a varıyoruz ve buradaki ilk gezi durağımız Ayasofya oluyor. Komnenos Krallığı döneminde İstanbul’daki Ayasofya’ya ithafen yapılan bu mimari harikası yapıyı ve fresklerini tanıdıktan sonra bölgenin en büyük gümüş atölyesine gidiyoruz. Burada Gümüş, Telkari, Trabzon hasır bileziği ve ülkemizde sadece Trabzon’da üç aile tarafından yapılan, Kazaz Türkleri tarafından bölgeye kazandırılan en değerli sanat olarak nitelendirilen ve Bayanlar için hayranlık uyandıran işçiliğiyle Kazaziye Sanatının inceliklerini öğreniyoruz. Alışveriş molamızın ardından Fatih Sultan Mehmet’in eşi Gülbahar Hatun camii ve Zağnos deresi yanından Trabzon kalesini de panaromik olarak görerek Soğuksu Tepesi’ndeki Art Neuve(Yeni Sanat) tarzında Konstantin Kabayanidis’in yaptırmış olduğu ve Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü görüyoruz. Ve son durağımız olan Uzungöl'e geçerek fotoğraflarımızı çekiyor ve sonrasında Çayeli'nde bulunan otelimize geçerek akşam yemeğimizi alıyor ve konaklama imkanı buluyoruz.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Açık Büfe veya Set Menü (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Akçaabat Köftecisi (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Açık Büfe veya Set Menü (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Ardeşen - Ela Hotel


4. Gün: Batum veya Borça Karagöl, Hopa, Ardeşen;


Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Borça - Karagöl Turumuza başlıyoruz. (50 TL) Hopa'da bizleri bekleyen minibüslerimiz ile Karadeniz'in en güzel göllerinden birisi olan Karagöl'e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrası Sarp sınır kapısına ulaşarak Batum'a geçiş yapıyoruz. Batum'u gündüz ve gece olarak görebilme fırsatımız oluyor. Dileyen misafirlerimiz serbest zamanın tadını çıkarabilir, dileyen misafirlerimiz ise Gürcü Gecesi'ne katılabilirler. (Ekstra)

Not: Borçka - Karagöl gezisine katılmak istemeyen misafirlerimiz Hopa'da serbest zaman olarak değerlendirebilirler. Tur bitiminde katılmayan misafirlerimiz de alınarak Batum'a geçiş yapılacaktır.

NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum’ a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Anne Babası veya herhangi bir tanesi yanında olmadığı takdirde 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’ a geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Açık Büfe veya Set Menü (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Borçka Karagöl'de Serbest Zaman (Ekstra)
Akşam Yemeği: Batum'da Gürcü Gecesinde veya Serbest Zaman (Ekstra)
Konaklama: Ardeşen - Ela Hotel


5. Gün: Fırtına Deresi, Ayder Yaylası, Rize, Trabzon, Maçka;


Sabah otelde aldığımız kahvaltımızın ardından Karadenizin en meşhur vadisi olan Kaçkar dağlarının buz gibi sularında yetişen alabalığıyla da meşhur olmuş, son yıllarda rafting festivallerine ev sahipliği yapan, dağlarını -tepelerini Çay bahçelerinin kapladığı Fırtına Vadisine ulaşıyoruz. Fırtına Deresi kenarında yöresel ürünleri de tadacağımız öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemeğimizin ardından elimize çay toplama makasını alıp çay bahçesinin içine girerek hem çay topluyoruz hem de hatıra fotoğraflarımızı çekiniyoruz.

 Fırtına Deresi’nde 2 farklı ekstra gezi alternatifimiz bulunmaktadır:

 (1.Seçenek) ZİLKALE GEZİSİ (ESKTRA 35 TL): Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimize binip Çat Vadisi boyunca devam ediyor ve Şenyuva (ÇİNÇİVA) Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Çinçiva köyünün harika manzarında fotoğrraflarımızı çekerken rehberlerimiz Karadeniz Dağ mimarisi ile ilgili bilgileriyle yaşam şartlarını daha iyi hissedebilmenizi sağlayacaktır. Fotoğraf molamızın ardından Zil Kale’ye ulaşıyoruz. Ticaret güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan deniz seviyesinden 750 , çat deresinden ise 100 mt yukarıya kurulmuş bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi gezerken kaçkarların eşssiz güzelliği ve bol oksijen içerisinde büyülü bir dünyayı yaşamış olacaksınız. Bu unutumaz anların ardından programımızı tamamlayarak otobüslerimize geri dönüyoruz.

 (2.Seçenek) FIRTINA DERESİNDE RAFTİNG( EKSTRA 50 TL ): Rafting aktivitemiz öncelikle Rafting eğitmenleri tarafından verilen Kürek tutuşu-Komut bilgileri ve güvenlik konusundaki eğitimle başlar. 4 - 7km’lik (Suyun durumuna göre) parkurumuz boyunca Fırtına Deresinin coşkun dalgalarında benzersiz Rafting heyecanını yaşayacaksınız. Parkurumuz Fırtına Deresinde yüzme molaları ve kürek oyunları ile dolu dolu geçecek ve unutamayacağınız bir etkinlik olarak hafızalarınızdaki yerini alacaktır.

 Çamlıhemşinden hareketle Hala köyünden adını alan Hala Deresi boyunca ilerleyerek Ayder yaylasına ulaşıyoruz. Yaylaların sultanı olarak adlandırılan ve kaplıcalarıyla ünlü Ayder Yaylasını gezip bol bol fotoğraf çekebileceğimiz, Yöresel Muhlamalık Peynir-Tereyağı- mısır unu gibi ürünleri de alabileceğimiz serbest zamanımızın ardından programımızı sonlandırıyoruz. Sonraki durağımız ise Trabzonun el sanatları ve üretim bakımından en meşhur ilçesi olan Sürmene’ye ulaşıyoruz.  Sürmene denince akla ilk gelen şey mutfaklarınızda işlerimizi oldukça kolaylaştıran ve dünya çapında üne sahip olan, koleksiyon parçalarının da bulunduğu özel yapım Sürmene Bıçağını alabileceğimiz bir noktada hem sürmene bıçağının özelliklerini öğreniyor hem de alıveriş imkanı buluyoruz. Sürmeneden sonra Trabzon'da bulunan otelimize geçiş yaparak akşam yemeğimizi alıyor ve konaklama imkanı buluyoruz.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Açık Büfe veya Set Menü (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Ayder Serbest Zaman (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Açık Büfe veya Set Menü (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Maçka


6. Gün: Zigana Geçidi, Sümela Manastırı, Altındere Milli Parkı, Hamsiköy, Trabzon, Ordu, Fatsa;


Otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Altındere Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslere binerek Sümela Manastırı’na çıkıyoruz. Manastr tadilatta olduğu için fotoğraf molamızın  Karadağ’ın en sarp yerinde kurulmuş olan manastırın manzarası sizleri büyüleyecek. Meryem Ana Kilisesi, Nöbetçi Odaları, Misafirhane, Ayazma, Su Kemerleri, Kaya Fresklerini rehberimizin anlatımıyla öğrendikten sonra Altındere Vadisi’ne geriye dönüyoruz. Öğle yemeğimizi burada altıktan sonra otobüsümüze binerek Zigana Dağları’na tırmanıyoruz. Sütlacıyla meşhur Hamsiköy’ü görüp sütlaç molası ardından Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan Zigana Tüneli’nden geçiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından yolculuğumuza devam ederek yaklaşık 2,5 saat sonra Ordu’da bulunan otelimize giriş yapıyoruz.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Açık Büfe veya Set Menü (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Trabzon Serbest Zaman (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Açık Büfe veya Set Menü (Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Ordu


7. Gün: Ordu, Amasya;


Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Amasya’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık molamız ile birlikte 5 saat sürecek olan yolculuğumuz sonrası Amasya’ya ulaşarak öncelikle Ferhat ile Şirin Müzesini gezerek gezimize başlıyoruz. Sizlere tanıyacağımız serbest zaman öğle yemeği sonrası gezimize Amasya da şehzadelik yapmış ve Osmanlıya padişah olmuş Sultanlarımızdan Sultan İkinci Beyazıt külliyesini ziyaret ediyoruz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde payitaht İstanbul’u merak eden ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul siluetinin çizildiği tarihi şadırvanı, kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve camiinin içini gördükten sonra Yeşilırmak kıyısına iniyoruz. Sonrasında İstanbul'a olan yolculuğumuza başlayarak akşam saatlerinde İstanbul'a ulaşıyor ve bir başka Esen Tour organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.


Ek Bilgiler

   • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
   • Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.
   • Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
   • Ekstra Turlar ve Seçenekleri Online Rezervasyon Sayfamızdan Rezervasyon Yaparken Satın Alabilirsiniz.
   • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre www.esentur.com web adresindeki araçlarımız ile sağlanmaktadır.
    19 Kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
    27 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
    46 Kişilik: Temsa Safir & Mercedes Travego
   • Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Esen Tour Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.
   • www.muzekart.com Adresinden Müze Kartlarınızı Çıkartmanız Gerekmektedir.
   • Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.
   Standart Oteller   Yorum Yap

       Kötü           İyi
   # Otel Adı Sefer Tarihi İki Kişilik Oda
   (Kişi Başı)
   Üç Kişilik Oda
   (Kişi Başı)
   Tek Konaklama Çocuk Ücreti
   1 Standart Oteller 06 Temmuz - 12 Temmuz 2018 849₺ 849₺ 1149₺ 699₺ Sefere Git
   2 Standart Oteller 03 Ağustos - 09 Ağustos 2018 899₺ 899₺ 1099₺ 749₺ Sefere Git
   6 Gece 7 Gün
   Erken rezervasyon için son 71 gün kaldı
   999₺
   849₺
   'den başlayan fiyatlar 2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı En Uygun Fiyat!
   Ücrete Dahil Olanlar ?
    • 5 Gece Konaklama
    • Otellerde 4 Akşam Yemeği
    • Otellerde 5 Sabah Kahvaltısı
    • Profesyonel Kokartlı Rehberlik
    • Zorunlu Seyahat Sigortası
    • Araç İçi İkramlar
    • Tüm Geziler
    • Batum Turu
   Ücrete Dahil Olmayanlar ?
    • Gidişteki Sabah Kahvaltısı
    • Batum'da Akşam Yemeği
    • Öğle yemekleri
    • Ekstra Turlar ve Yayla Minibüs Ücretleri
    • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
    • Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL)

   23 YILDIR HEP DAHA İYİ

   23 YILDIR HEP DAHA İYİSİ İÇİN
   1993 yılında çıktığımız ve her zaman profesyonelce hareket ettiğimiz bu yolda edinmiş olduğumuz tüm tecrübeyi misafirlerimize keyifli bir seyahat sunmak ve onlarla unutulmaz anılar paylaşmak için değerlendiriyoruz.
   SERTİFİKALI REHBERLER
   Esen Tour, misafirlerinin katıldıkları bir turdan azami verim ve keyif alabilmelerini sağlamak amacıyla, her zaman sertifikalı, deneyimli ve gezilecek yöreye hakim rehberler ile çalışır. Rehberlerimizin tümü işini severek yapan eğitimli insanlardır.
   GÜVENLİ & KONFORLU OTOBÜSLER
   Otobüslü turlarımızda, tamamı Esen Tour'a ait, TÜRSAB D2 yetki belgeli, muayene ve periyodik bakımları yapılmış konforlu otobüsler kullanıyoruz. Buna ek olarak, sizi gerekitği gibi dinlendirilmiş, tecrübeli kaptanlarımıza emanet ediyoruz.
   ÜYELERİMİZE ÖZEL FIRSATLAR
   Esen Tour, üyelerine rezervasyonlarında faydalanabilecekleri ve üye olur olmaz hemen kullanmaya başlayabilecekleri indirim kuponları sunar. Üye olmak çok hızlı ve kolaydır. Forma ulaşmak için lütfen buraya tıklayın.
   DENENMİŞ, TEST EDİLMİŞ TURLAR
   Güzergah belirlerken, otellere rezervasyon yaparken, programa aktiviteler dahil ederken ve seyahatinizi planlarken beklentilerinizi çok önemsiyoruz. Bu sebeple tüm programları sizlere sunmadan önce eleştirel gözle test ediyoruz.
   KOLAY & GÜVENLİ ÖDEME
   EsenTour.com üzerinden yapacağınız tüm rezervasyonlar, 256 BIT SSL sertifikası ile güvence altındadır. Kredi kartı bilgileriniz tarafımızca saklanmaz. Rezervasyonunuzu, ister 14 bankanın kredi kartı, ister havale seçeneği ile rahatça yapabilirsiniz.
   • Peşin Fiyatına 3 Taksit
   • Bonus Kart
   • Maximum Kart
   • World Kart