Kütahya - Afyon Termal Turu

2 Gece 3 Gün İstanbul Çıkışlı

 • Otobüs

TUR HAKKINDA

 • Hem Kültür Turu !
 • Hemde Termal Otel'de Konaklama İmkanı !
 • Ek Bedelsiz Muhteşem Bir Gezi !

1. Gün: İstanbul'dan Hareket, Hereke, Aizonai Antik Kenti, Afyon:


Sabah belirlenen noktalardan hareket ederek Esen Tour ayrıcalıkları ile dolu yeni bir tura daha başlıyoruz. İstanbul'dan ayrıldıktan hemen sonra Hereke'de deniz kenarında sizler için hazırlatmış olduğumuz serpme kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızı altıktan sonra yolculuğumuza keyifli bir şekilde devam ederek yaklaşık 3 saat sonra dünyanın ilk borsa binasının bulunduğu Kütahya'ya bağlı Çavdarhisar ilçesinde bulunan Aizonai Antik Kenti'ne ulaşıyoruz. M.S. 2. yüzyılın 2. yarısına tarihlenen Aizanoi Macellum’u, dünyanın ilk borsalarından biridir. Macellum’un duvarlarında İmparator Diocletian'ın M.S. 301 yılında enflasyonla mücadele için tespit ettiği imparatorluk pazarlarında satılan malların fiyatlarının yer aldığı ve günümüze kadar oldukça iyi durumda korunmuş olan yazıtlar bulunmaktadır Borsa binasının yanı sıra bir tepe üzerine kurulmuş olan ve şehrin önemli dinsel yapısı olarak görülen, dünyanın en iyi korunmuş Zeus Tapınaklarından biri olan Zeus Tapınağı'nı görüyoruz. Etrafındaki sütunla çevrili mekanın üstünün mermer kirişlerle kaplı olması nedeniyle Zeus Tapınağı pseudodipteros plandaki tek örnektir. Şehrin kuzeyinde 13.500 kişi kapasiteli Stadyum ve 20.000 kişi kapasiteli Tiyatronun bir kompleks şeklinde yapılması antik dönemde Aizanoi’den başka hiçbir yerde görülmemektedir. Buradaki gezimizi bitirdikten sonra akşam yemeği ve konaklamamız için Afyon'daki otelimize geçiyoruz.

Kahvaltı: Hereke - Marina Kafe Serpme Kahvaltı (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Kütahya (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Açık büfe veya Set Menü (Fiyata Dahildir.)
Otel: Afyon - 


2. Gün: Afyon Termal, Afyon Şehir Turu:


Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz bütün gün termalin keyfini çıkarırken isteyen misafirlerimizle Afyon Şehir Turu için saat 10.00'da Volkanik Dağ'ın tepesine kurulmuş, Tanrıça Kylebe'ye adanmış, bir çok tapınma yeri ile 4 adet büyük sarnıç (su çukurları) bulunan, sizlere eşsiz manzarasını sunacak olan Afyon Kale'sini görmek üzere yola çıkıyoruz. Afyon kalesindeki manzaranın keyfini çıkardıktan sonra, Afyon'un Camii Kebir caddesi'nde yer alan, minaresi tuğladan yapılmış olan 40 ahşap sütun ve başlık üzerine oturtulmuş düz toprak damlı olması sebebiyle halk arasında 40 direkli Camii olarak bilinen Ulu Camii'yi görmeye gidiyoruz. Ulu Camii'yi gezdikten hemen sonra Anadolu'da kurulan ilk Mevlevihanelerden biri olan Sultan Divani Mevlevihanesi'ni görüyoruz. Turumuzun ardından konaklama için otelimize dönüyoruz.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Açık büfe veya Set Menü (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Afyon (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Açık büfe veya Set Menü (Fiyata Dahildir.)
Otel: Afyon - 


3. Gün: Afyon, Frig Vadisi, İstanbul'a Dönüş:


Sabah kahvaltıdan sonra Frig Vadisi'ne doğru yola çıkıyoruz. Anadolu’nun diğer yerleşik halklarından, kendilerine özgün estetik anlayışları ve doğa olaylarına yaklaşım biçimleri ile farklılıklar gösteren Frigler’in en güzel kaya kabartmalarına şahit oluyoruz. Burada Metropolis ve Ayazin’e ulaşıyoruz. Tüf kayalara oyulmuş kiliseleri ve tapınakları ile küçük Kapadokya olarak adlandırılabilecek bu bölgenin ilk konukları Frigler. Ayrıca bölge içersinde bulunan irili ufaklı taş ocaklarında kullanılan yöntemler de oldukça ilgi çekici. Gezimizi tamamladıktan sonra İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Sonrasında siz değerli yolcularımızı aldığımız yerlere bırakarak, bir dahaki turda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Açık büfe veya Set Menü (Fiyata Dahildir.)
Öğle Yemeği: Belirlenen Bir Restoranda (Ekstra) 
Akşam Yemeği: Tesiste alınacaktır. (Ekstra)Ek Bilgiler

 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.
 • Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Ekstra Turlar ve Seçenekleri Online Rezervasyon Sayfamızdan Rezervasyon Yaparken Satın Alabilirsiniz.
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre www.esentur.com web adresindeki araçlarımız ile sağlanmaktadır.
  19 Kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  27 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  46 Kişilik: Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Esen Tour Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.
 • www.muzekart.com Adresinden Müze Kartlarınızı Çıkartmanız Gerekmektedir.
 • Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.
5* Safran Termal Otel

 

Yorum Yap

    Kötü           İyi
# Otel Adı Sefer Tarihi İki Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Konaklama Çocuk Ücreti
1 5* Safran Termal Otel 09 Mart - 11 Mart 2018 449₺ 449₺ 649₺ 349₺ Sefere Git
2 Gece 3 Gün
Erken rezervasyon için son 14 gün kaldı
499₺
449₺
'den başlayan fiyatlar 2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı En Uygun Fiyat!
Ücrete Dahil Olanlar ?
  • 2 Gece Yarım Pansiyon Termal Otelde Konaklama
  • Otelde Akşam Yemekleri
  • Otelde Sabah Kahvaltıları
  • Gidişteki Serpme Sabah Kahvaltısı
  • Profesyonel Rehberlik
  • Araç İçi İkramlar
  • Tüm Geziler
  • Seyahat Sigortası
  • Esen Tour Güvencesi
Ücrete Dahil Olmayanlar ?
  • Öğle Yemekleri
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

23 YILDIR HEP DAHA İYİ

23 YILDIR HEP DAHA İYİSİ İÇİN
1993 yılında çıktığımız ve her zaman profesyonelce hareket ettiğimiz bu yolda edinmiş olduğumuz tüm tecrübeyi misafirlerimize keyifli bir seyahat sunmak ve onlarla unutulmaz anılar paylaşmak için değerlendiriyoruz.
SERTİFİKALI REHBERLER
Esen Tour, misafirlerinin katıldıkları bir turdan azami verim ve keyif alabilmelerini sağlamak amacıyla, her zaman sertifikalı, deneyimli ve gezilecek yöreye hakim rehberler ile çalışır. Rehberlerimizin tümü işini severek yapan eğitimli insanlardır.
GÜVENLİ & KONFORLU OTOBÜSLER
Otobüslü turlarımızda, tamamı Esen Tour'a ait, TÜRSAB D2 yetki belgeli, muayene ve periyodik bakımları yapılmış konforlu otobüsler kullanıyoruz. Buna ek olarak, sizi gerekitği gibi dinlendirilmiş, tecrübeli kaptanlarımıza emanet ediyoruz.
ÜYELERİMİZE ÖZEL FIRSATLAR
Esen Tour, üyelerine rezervasyonlarında faydalanabilecekleri ve üye olur olmaz hemen kullanmaya başlayabilecekleri indirim kuponları sunar. Üye olmak çok hızlı ve kolaydır. Forma ulaşmak için lütfen buraya tıklayın.
DENENMİŞ, TEST EDİLMİŞ TURLAR
Güzergah belirlerken, otellere rezervasyon yaparken, programa aktiviteler dahil ederken ve seyahatinizi planlarken beklentilerinizi çok önemsiyoruz. Bu sebeple tüm programları sizlere sunmadan önce eleştirel gözle test ediyoruz.
KOLAY & GÜVENLİ ÖDEME
EsenTour.com üzerinden yapacağınız tüm rezervasyonlar, 256 BIT SSL sertifikası ile güvence altındadır. Kredi kartı bilgileriniz tarafımızca saklanmaz. Rezervasyonunuzu, ister 14 bankanın kredi kartı, ister havale seçeneği ile rahatça yapabilirsiniz.
 • Peşin Fiyatına 3 Taksit
 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart